K-pop: moje nejoblíbenější kapely

27. srpna 2015 v 21:12 | Karolina
Ahoj :)
Protože jsem v minulém článků zmínila, že poslouchám k-pop, napadlo mě, že bych o tom měla napsat. Rozhodla jsem se sestavit seznam mých 5 nejoblíbenějších kapel. Původně jsem měla v plánu udělat chlapecké a dívčí kapely zvlášť, ale pak mi došlo, že poslouchám jen asi 2 dívčí kapely a ostatní buď nemám ráda nebo je ani neznám. Nebudu už dál zdržovat, jdeme na to :)

5. Block B
Block B (블락비) jsem objevila teprve nedávno. Už nějakou dobu znám Zica, jejich leadera a pak jsem se někde dočetla, že má i kapelu. Podle mě jsou Block B opravdu skvělá skupina; jejich písničky jsou originální, mají skvělé hlasy a členové mi od prvního pohledu příjdou fajn a sympatičtí.
Patří k ním i podskupina Bastarz, kterou tvoří členové B-Bomb, U-kwon a P.O

4. Exo-M
Exo-M je část dvojskupiny Exo. Exo se dělí na Exo-K (Korean) a Exo-M (Mandarin) Exo-M mám radši, protože mi jejich hlasy příjdou mnohem lepší a písně od nich zní v čínštině mnohem lépe než korejsky. Škoda je, že Kris, Luhan a Tao odešli, także z původně 6 členů jsou jen 3.

3. Big Bang
Big Bang (빅뱅) jsou snad nejznámější kapela co se týče k-pop a jak řekli sám YG (majitel YG entertainment, společnosti, pod kterou Big Bang nahrávají) jsou to králové k-popu. Podle mě má pravdu, Big Bang mají opravdu talent a jejich členové patří mezi největší celebrity v Koreji (nenajdete Korejce, co by neznal G-Dragona). Myslím, že můžou hrát snad jakýkoliv žánr a pořád budou znít skvěle

2. Monsta X
Monsta X (몬스타엑스) debutovali teprve nedávno; 14. Května a nedávno oslavili 100 dní. Spousta lidí tvrdí, že kopírují Block B a jejich Trespass M/V je jen kopie na No More Dream od BTS, ale i když jsem obě M/V zahlédla několikrát, příjde mi tam podobné jen to, že na začátku jakoby představili každého člena, jinak je píseň i video o něčem úplně jiném.
Pokud máte rádi hip-hop, Monsta X vám 100% doporučují

1. BTS
Bangtan boys (방탄소년단) jsou moje totálně nejoblíbenější kapela vůbec. Ani nevím, jak dloho je znám, možná tak od června, ale za tu dobu jsem si je zamilovala. Ještě jsem od nich neslyšela písničku, která by se mi nelíbila a naprosto zbožňuji i RapMonův mixtape. Kluci mají opravdu talent, od rapu až po tanec a už se nemůžu dočkat na jejich další comeback.

Tak to by bylo vše. Možná zase někdy udělám další top 5, můžete si říct, o čem bych měla napsat. Uvidíme se později :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama